DoporučujemeZaložit web nebo e-shop
 

P R A M E N Y

zajímavosti

 

Vodní nej.....

 

 

Nečistší voda: WEDDELLOVO moře- ležící u Antarktidy. Vědci pomocí Sechiho desky v hloubce 80m pozorovali čirost vody, blížící se čirosti, která se dá dosáhnout u destilované vody.

 

Nejhlubší jezero: BAJKAL - maximální hloubka 1637m, průměrná hloubka 730m, orzlohou 31 500km2. Jezero najdeme v tektonické proláklině na jihu východní Sibiře. Obsahuje asi 18% světových zásob pitné vody na Zemi, tj. 21 670km3 , co ž je tolik,jako Velká kanadská jezera dohromady. Napíjí ho 336 řek, ale vytéká jenom jediná Angara. V průzračné málo mineralizované vodě žije asi 1200 druhů živočichů a 600 druhů rostlin.

Největší jezero: KASPICKÉ moře- plochou 371 000km2, hloubka 1 025m. Bezodtokové jezero nejrozsáhlejší depresi- Kaspické proláklině (-28,5m p.h.m). Před asi 12ti miliony lety bylo spolu s Černým mořem a Aralským jezerem součástí celkého moře Tetheys. Asi 3 vody pochází z řeky Volhy. Salinita s pohybuje od 0,25 promile u ústí Volhy po 350 promile v zálivu Garabogazkol. Průměrná salinita je pak 11-13 promile.

Největší salinita: RUDÉ moře- v něm dosahuje 41 promile. Je to obsah solí rozpuštěných v mořské vodě, největší část solí tvoří sodík a chlór (kuchyňská sůl) a to 85% v moři rozpuštěných látek. Kdyby se voda z oceánů odpařila, vytvořila by se na všech kontinentech 150m silná vrstva soli! Nejnižší salinitu má Blatské moře- 7,2 promile- důvodem je přítok sladké vody do tohoto moře. Průměrná sanilita moře je mezi 33-37 promile.

Nejvýše položené splavné jezero: TITICACA - leží ve výčce 3 810m n.m. Jeho rozloha činí 6 900- 8300km2 a max.hloubka je 304m. Toto bezodtokové jezero je tektonického původu zásobují krátké, ale vodnaté řeky z okolních svahů And. Je sojeno řekou Desaguadero se sousedním jezerem Poopó

 

Nejdelší a nejvodnatější řeka světa: AMAZONKA- průtok 219tisíc kubíků za sekundu a nejdelší 6062-7062km - záleží na tom, odkud se počítá. Plocha jejího povodí činí 6 915km2 a zabírá 40% Jižní Ameriky, přičemž podstatná část jejího toku protéká Amazonským deštnímpralesem. Ústí do Atlantského oceánu. Řeka pramení v Peruánských Andách. Za hlavní zdrojnici se považuje řeka Carhuasunta. Portéká Peru, Kolunbií a nakonec se vnořuje do Brazílie napříč jejím územím teče k Atlantiku. Amazonka má nad tisíc větších přítoků.

                    

 

rekordní sucho v povodí Amazonky roku 2005, postihlo v novodobé historii.Brazilské úřady byly nuceni přistoupit k vyhlášení výjmečného stavu v celé státě Amazonas. Některé řeky a jezera v oblasti úplně vyschly. Zůstala po nich pouze koryta vyplněná pískem a bahnem.Amazonie je za normálních okolností jedním z nejdeštivějších míst na Zemi. Bez deště však pralesy rychle chřadnou.Stromy zpomalují růst a snižuje se jejich schopnost pohlcovat osid uhličitý. K tomu se přidávají ničivé požáry.

                             

 

Nejvíce termálních pramenů: se nachází na Islandu. Na ostrově se nachází 800 geotermálních oblastí a asi 7 tisíc termálních pramenů. Na jihozápadě se nachází gejzír s názvem Geysir (výron), která se vymršťoval každých 24 hodin po dobu 10ti minut vodní sloupec do výšky cca 30ti metrů. Podle něho dostaly název všechny ostatní gejzíry. Island má s větové prvenství i ve využívání termálních pramenů na vytápění bytů a skleníků.


                                        

 

Největší soustředění gejzírů: Yellowstonský park, největší  národní park světa,založen r.1872,

je místem největšího soustředění gejzíru na Zemi. V oblasti se 89914km2 se nachází více jak 200 gejzírů a 10tisíc horkých pramenů a množství furmol (proudy vodní páry a horkých plynů vystupujících z trhlin a puklin země) V letech 1962-1969 tu eruptoval nejvyšší periodicky činný gejzír- Steamboat. V intervalu od 5 dnů do 10 měsíců stříkal vodu do výšky až 115 metrů. V této oblasti leží i nejznámější a nejnavštěvovanější gejzír Old Faihful /starý věrný), pravidelně v rozmezí 60-65 minut erupuje do výšky 40 metrů již nejméně 200let. Území bývalo domovem mnoha indiánských kmenů, Siuxové se zasloužily o jméno praku, když útesy u řeky nazývaly Mi-tsi-a-da-zi (žlutý kámen) .

 

Nejvyšší vodopád: Angelův ve Venezuele, padá z 979m vysokého,plochého Ďáblova vrchu (Auyan Tepui). Voda nejdřív stéká 807m na kamennou římsu a potom dalších 172m do jezera ležícího na úpatí vrchu. Název dostal podle amerického pilota Jimmiho Angela, hledače zlata a diamantů, který ho objevil v roce 1935.

        angel       viktorie    

Nejkrásnější vodopády:  Viktoriiny v Africe. Řeka široká 1700m padá do hloubky 128m kaňonem širokým 44-100m. Oblaka vodní páry dosahují výšky až 300m a jsou vidět už ze vzdálenosti 50km. Viktoriiny vodopády se dělí na Východní katarakt, Duhové vodopády, Ďáblův vodopád, Podkovové vodopády a Hlavní vodopády. Obejveny v roce 1855 skotským misionářem Davidem Livingstonem, který je pokřtil jménem královky Viktorie. Pro domorodce to byl jenom "dým, který hřmí" (mosi-oa-tunya)

 

Nejznámější vodopády: Niagara - vodopády,které vznikly asi před 10 tisíci lety, jsou nejnavštěvovanějšími vodopády na světě. Vytvořily se na řeče Niagara, která vytéká z Erijského jezera a ústí do jezera Orinoko.  Kozím ostrovem jsou rozděleny na kanadskou Koňskou podkovu (Horseshoe Fall) a Svatební závoj (Bridal Veil Falls) - vysoké 51m, široké 305m. Průměrný průtok je 5936 m3 za sekundu.

                                   

                                                  ≈ ≈ ≈ ≈ ≈ ≈ ≈ ≈ ≈ ≈

 

Velká modrá jáma, Belize: - leží 60 mil daleko od pevniny Belize a je úžasným "geografickým fenoménem" známým jako modrá jáma. Existuje větší počet modrých jam, které jsou různě rozmístěné po světě, ale žádná není tak ohromující, jako tato. Povrchová hladina, s téměř dokonale kruhovitým tvarem, je 1/4 míle široká, uprostřed hloubka dosahuje 145 metrů. Jáma je samozřejmě velice oblíbena a využívána potápěči.

                                                                       

                                                      ≈ ≈ ≈ ≈ ≈ ≈ ≈ ≈

                                                                                 

                                                      


 

                                       Hang Drum - mystický bubínek bohů

 

Mezi etnickými hudebními nástroji jsou desítky druhů bubnů a bubínků. Ale jeden z nich naprosto vyniká. Švýcarský skvost Hang Drum je zcela jedinečný svým tvarem připomínajícím UFO a hlavně nádherným a nenapodobitelným harmonickým zvukem, který vás okamžitě okouzlí.

Hang Drum (někdy se chybně uvádí jako hangdrum) je mystický bubínek z rodiny etnických perkusivních nástrojů a jejich odnože Pans (Hand pans), do které patří Halo, Bells a další. Tyto bubínky mají charakteristický kovový a velmi harmonický, uchulahodící až nebeský zvuk připomínající zvony. S reggae nádechem.

Hang Drum se vyrábí pouze ve švýcarském Bernu v sídle PANArt. Výroba jednoho kousku trvá čtyři dny, z velké části ručním opracováváním (tlučením kladívky přes písek). Po spojení obou dílů se ještě dopéká v troubě. Během těch několika let vzniklo tímto způsobem něco přes 5000 bubínků. Pokud ho někdy uvidíte naživo, pogratulujte si, pravděpodobně už se to nebude opakovat.

 

 

 
 
 
 
Blikající plamen za vodopádem v americkém Buffalu vědcům vrtá hlavou...
 
Takzvané věčné ohně ale vznikají samy od sebe, a to dokonce na kamenitém podloží. Oheň nenápadně problikávající za širokým vodopádem v parku Chestnut Ridge v Buffalu v americkém státě New York.
 
 
 
Voda a oheň v symbióze :-)
 
 
                                                                                                       
 
                                                                                                                    
 
"Viděl jsem stavby jejich, domky, podobné jak máme my, jen zdivo bylo z jakýchsi skleněných "cihel", neprůhledných dovnitř, ale zdivem bylo využíváno světlo, teplo, energie pro dům. Střecha byla pokryta  červenými taškami, podobně jako naše domy"
 :-)
 
 
 

První na světě. Dům má stěny naplněné vodou, která nahrazuje izolaci.

Maďarský architekt Matyas Gutai navrhl unikátní dům. Jeho stěny jsou naplněné velkým množstvím vody, která tak plní funkci izolace. Svůj nápad zatím testuje na menším domku. Chce najít další způsob, jak snížit spotřebu energie.

 

„Představte si budovu bez izolace, jejíž interiér má ale díky vlastnostem vody ideální tepelnou rovnováhu,“ vysvětluje čtyřiatřicetiletý Matyas Gutai, který si projekt chce nechat patentovat.

Malý prototyp nízkoenergetického domu postavil vynálezce ve svém rodném městě Kecskemét jižně od Budapešti. Většinu zdí budovy tvoří panely z dvojitého skla, jejichž mezery jsou naplněny vodou. Voda vystavená slunci absorbuje teplo jako automobilová baterie, která se nabíjí za jízdy.

Když nastane chladno, voda toto teplo navrací, podobně jako konvektor. Omezuje se tak potřeba vnějších tepelných zdrojů, a tedy spotřeba energie.

Koncepce „vodního domu“ umožňuje dokonalou izolaci, ačkoli zdi jsou tlusté jen pět centimetrů. To je další úspora, tentokrát na stavebním materiálu.

„Neexistuje žádná jiná struktura, kde byste byli obklopeni vzájemně propojenými prostory s vodou,“ ujišťuje Gutai. „Tato voda, jejíž přirozené vlastnosti využívám, je schopna přenášet energii tam, kde je zapotřebí. Absorbuje, skladuje, vytápí, ochlazuje a vyvažuje vnitřní teplotu,“ dodává Maďar.

Pro svůj projekt, který vzbudil zájem architektů a stavařů z celého světa, získal Matyas Gutai dokonce subvenci z Evropské unie.

Maďarsko je proslavené termálními prameny. Architekt však nepřišel na svůj nápad v budapešťským lázních, ale v onsenu, japonské termální koupeli pod širým nebem, když v roce 2003 studoval architekturu v Tokiu.

Tento obdivovatel Japonska se prý také inspiroval japonským uměním sebeobrany aikido, kde vítězí ten, kdo dokáže využít ve svůj prospěch síly, kterou vynakládá protivník.

„Využíváte jeho sílu ke své výhodě, porážíte jej spíše tím, že se vyhnete jeho útoku, než že byste ho odrážel,“ vysvětluje Gutai. „Když jsem se této technice učil, začal jsem se stále více zajímat o vodu, která neklade odpor, ale reaguje jinak, inteligentně,“ dodává.

... dobře, ty ! wink

 

 

 

                                                                                                                                                                                           

 

 

 

                                       

PITNÁ  VODA                                                                   

 

Máme mít strach o pitnou vodu v Čechách?

Podle mapky určitě!

 

 

 

Už je to tady...

 

Píše se rok 2015. SUCHO. Celý rok 2014, hlavně podzim měl minimální srážky, sníh už druhým rokem nenapadl. Teplé a suché jaro 2015, jen měsíc březen měl srážkový průměr normální. Od března převážně sucho, tropické léto bez srážek. Půda má velký deficit vlhkosti, dosahující mnohdy více jak 1m hloubky. Ubývá hladina spodních vod, povrchové vody se ztrácí sluncem, větrem, bez doplňujících srážek. Krajina usychá nastojato........ Krajina v okolí měst ČR je zabetonovaná sklady a překladišti, vzniká mnoho nových asfaltových ploch komunikací, ohromný boom staveb RD na orné půdě, stovky ha skleněných slunečních kolektorů, které svým odrazem slunečních paprsků více vysušuje přilehlou krajinu. Podívejte se do mapy, kolik zmizelo různých vodních nádrží a rybníků v krajině!

Vposlední dekádě let byla krajina sužována lokálními povodněmi, a tak se ekologové a vláda vrhli na opatření, stavby, bránící povodním a zátopy krajiny. Letos a nejen, máme druhý extrém- sucho. Obojí extrémy jsou špatným hospodařením v krajině.

Zdá se,že počasí je jiné než asi před 30 lety i když to nelze ještě  definovat přesně,je to velmi malý časový úsek.Nicméně máme trochu jiné počasí. A to beze sporu. Stírají se roční období,máme mírné zimy s malým množstvím sněhu,je velké sucho a potom prudké a velké dešťové srážky na části území,čímž časté povodně. jsou již pravidlem v létě velmi vysoké teploty.To dříve nebylo,max.bylo teplo do 30 st.Když přijde bouřka tak často bývá ničivá,jsou vichřice,ničí se majetek a jsou časté polomy v lesích.V Evropě začínají tornáda.Je toho více co je jinak než dříve. Ale lidé jakoby zpitoměli. Nepřemýšlí o přírodě a jejích proměnách. Naopak jí více a více celkově devastují a pak se diví, že jsou extrémy.

Bych ale trochu křivdila našim politikům, kteří se začínají zlehka probouzet, říkám zlehka, protože mají dosti fantaskní nápady, jak zadržet srážkovou vodu v krajině.

Místo aby měli selský rozum dobrého hospodáře, předhánějí se s hloupějšími nápady. viz:

http://www.novinky.cz/domaci/377330-na-boj-proti-suchu-v-cesku-pujde-osm-miliard-z-evropskych-dotaci.html  coolfrown

Měli by se úplně probudit a neblouznit, ale jednat! Učit se od přírody! Tj. bez umělých vehiklůsmiley, přirozeným tvořením v přírodě, výsadbou větrolamů, obnovit mokřadla, lužní lesy, tam kde nechali zdevastovat zástavbou hal a zpevněných ploch, tvořit retenční nádrže u těchto ploch, co by zadržovaly splach dešťové vody  na vsakování do půdy,ze střech a nádvoří, např. obnovit zaniklé rybníky, nesázet monokultury lesů, na polích omezit plodiny, které jsou technické- viz řepka, zhutněnou půdu na polích hnojit přírodními materiály (chlévská mrva, sláma, zaorávat zelené) tím tvořit humus, udržovat luka a remízky. Být dobrým hospodářem, tj. myslet i na budoucnost.

Hydrologové bijí na poplach, je minuta po 12tésad

Otava-Jistec 15.8.2015 za 30 let co řeku znám, NIKDY nebyla tak prázdná,suchá. I stromy okolo zežloutly a zhnědly suchem,. Zde je vždy plné koryto, hloubka vody přes dva metry po celé léto.

 

 
čemu říkám "selský mozek" v praxi yes
 

 

 

                                                                                                     

 

Sucho je horší jak povodně!

Sousedi se budou o vodu soudit, míní vědec...

 

http://zpravy.idnes.cz/sucho-riziko-vysychani-malych-toku-d65-/domaci.aspx?c=A160623_155702_domaci_mav

Ne ne, nechci strašit, pan hydrobiolog taky nestraší, jen důrazně varuje na stav povrchové vody v ČR a s tím související ohrožující stav spodní vody na území. Po dvouletém drastickém období sucha, lidé dělají nové studně, prohlubují stávající, protože "přišli" o vodu v nich. Hladina spodních vod obecně klesla a přes zimu se tzv. ztratila v původních studních, nebo rapidně klesl sloupec vody ve studni. Zatím to není plošný jev, ale jsou území kriticky ohrožena, a přibývá jich.

Přečtěte si jeho pojednání, tj souhrun výzkumu VÚV TGM, který zmapoval situaci v ČR a nadále se pozorováním, měřením a studiem zabývá.

Dávám sem jejich stránky (www)  "Mapa rizika" kde si ti hloubavější mohou přesně vyhledat podrobné studie, mapy ohledně povrchových vodních toků, vysychání, ohrožení územích úbytkem hladin podzemních vod. Najděte si sami své území, ve kterém bydlíte a zjistěte si stav vody a případného ohrožení suchem. Je mnoho faktorů, které toto přímo nebo nepřímo ovlivňují. Samozřejmě největším faktorem jsou dešťové srážky a zimní pokrývka sněhu.

http://heis.vuv.cz/data/webmap/datovesady/projekty/Biosucho/default.asp

 

 

 

 

http://zpravy.idnes.cz/sucho-lesy-kaceni-smrky-0sa-/domaci.aspx?c=A160906_172059_domaci_kha  indecision

 

Jedno instruktážní video co umí pojmout les za množství vody na 1m3 (oblast Berouna)

 

 

 

 

2017

http://zpravy.idnes.cz/sucho-intersucho-zasoba-vody-v-pude-snih-spodni-voda-mirek-trnka-pxv-/domaci.aspx?c=A170309_140305_domaci_fer

Kdo má zájem sledovat po týdnu aktuální stav vody v půdě v ČR, ale i střední Evropy, zde je odkaz:

http://www.intersucho.cz/cz/

 

ROK 2018

Sucho v ČR pokračujesad.

Zima byla mírná, s malým množstvím sněhu, ke konci zimy-únor bylo období holomrazů. Březen byl srážkově také podprůměrný a v dubnu vyskočily teploty na letních 21-25°C, jasná obloha s pálícím sluncem. Po celý duben vanul vítr, místy ostrý, který se podílel na větším výparu.

Tráva zpočátku nebývale rostla, příroda se zelenala a poté najednou rozkvetla, což přineslo obrovské množství pylu. https://www.tyden.cz/rubriky/domaci/ze-cesko-zasypal-zluty-pyl-z-repky-uplna-blbost_478243.html

Jenže...stromy vykvetly, ale je málo včel. Hodně včelstev nepřežilo zimu, část uhynul postřiky na řepku. Co málo bylo opyleno, stromy suchem shodí plody.

Ke konci dubna tráva přestala růst a začla zasychat. Farmáři chovající dobytek a koně mají obavy, že nebude dostatek sena, jako vloni. Neměli by čím krmit a část zvířat by nedobrovolně musela na jatka, čímž by se opět snížila produkce a soběstačnost pod udržitelnou úroveň. Podobně došlo k poklesu chodu prasat. Suchem by byla i nižší úroda obilnin, stejně tak ovoce či zeleniny. Nižší produkce sena a slámy pro dobytek rovná se snižování jeho stavů.

Je půlka května a jsou kraje, kde nepadla "pomyslná" kapka deště a půda vysychá do hloubky.

Rapidně se snížila voda a její průtok v řekách, potocích. Snížila se hladina údolních nádrží a to máme půlku května!! Léto před námifrown Od roku 2015 je stále sucho. Snižuje se hladina spodních vod, což zaznamenali hlavně majitelé studní. Tím, že ČR nemá na svém území přilévající se řeky, naopak veškerá voda zde spadlá ze srážek, nebo pramenící odtékáí z našeho území pryč, území je odkázáno jen na dešťové srážky.

https://zpravy.idnes.cz/sucho-voda-hladina-rek-srazky-extremni-dyr-/domaci.aspx?c=A180513_230849_domaci_ane

https://www.novinky.cz/domaci/471255-cesko-pomalu-vysycha-a-bude-hur.html

Ano, bude hůřesad Voda nám dává blahobyt, dostatek úrody a tím potravin. Bez vody se snižuje produkce potravin a hlavně! nastává zdražení všeho a nedostatek. Jistě namítnete - dovezeme. Ano v ostatní Evropě prší, tedy jsou častější dešťové srážky, tudíž se urodí. Apropóó není to divné, že jen v ČR je suchopár?!cool Všimla jsem si xkrát při sledování radarových simulací, že prší max. na území příhraničních hor. Jenže tam nejsou pole a jen část lesů Ve vnirozemí je sucho, zatím stále sucho. Již dnes jsou kraje, kde je extrémní sucho...

Né že bych věřila meteorologům ►https://www.novinky.cz/domaci/471891-v-tydnu-se-ochladi-a-konecne-zaprsi-teploty-se-vrati-k-normalu.html

Spíše ale bude pravda opět, že paní Honsová nás kolíbácheeky Pršet bude málo a jen někde. Možná.

Naděje je ještě ve sv. Medardu- je to takový nadějný, významný den, kdy se očekává po delší dobu déšť podle pranostiky "Medardovo kápě, 40 dní kape."  Takže, naděje je 8.června a dálsmiley

ROK 2019, 2020

Stále pokračuje SUCHO. V zimě bez sněhu,léto bez dešťůindecision

Letos (2020) začátkem léta sice spadlo nadměrně dešťových srážek ale pouze na Moravě,Slezku. Čechy stále žízní, příroda usychá, kalamita kůrovce po celém území ČR. Sloupec spodní vody stále klesásad

Mnozí si říkají- historická data o suchu říkají své, vždy bylo období sucha a pak zase vody hojnosti, jenže.....:

Výrazně suchým rokem byl rok 1156. kdy nepršelo 4 měsíce v kuse.

V letech 1307 a 1312 mělo sucho za následek neúrodu a nedostatek píce pro dobytek, který musl být vybíjen.

V roce 1534 trvalo sucho od března do prosince. Labe se dalo přebrodit.

Roku 1746 musely zastavit vodní mlýny.

Rok 1835 veliké sucho. Studny, potoky i rybníky zcela vyschly, čímž se vyskytlo mnoho neznámých nemocí, zvláště u dětí. Mnoho lidí, dětí, i různého skotu zahynulo. Roky 1837-1840 chladné a deštivé.

Rok 1845 léto horké, 7. a 9.7. bylo až 40°C, jenže na sv. Martina napadlo 1m sněhu a vydržel celou zimusmiley Takže druhý rok sucho nebylo.

Sucha se nadále vyskytovala průběžně, a to roku 1874 vedlo k zahájení sledování vodních zdrojů.

Na počátku 90.let (min. stol.) bylo sucho víceletý problém. Další vlny sucha se konaly v roce 2003, a od roku 2015 trvají dodnes- tj. 2020.

Zdroj kronika kraje a meteorologický ústav.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                                                               

 

 

 

 

 

                                                                                                                       

 

 

                                        Chemtrails není contrails?

                                                                                                 důkazní fotky že asi ne :-)

 

Odborníci z nás dělají hlupáky, když chemtrails zamlčují a vydávají ho za  kondenzační páry z motorů letadel, které se tvoří při určitých podmínkách v atmosféře. Jistě si pamatujete z děství před 25ti lety, že čára za vysoko letícím letadlem vždy mizla za pár sekund. Dnes? Zastiňuje slunce a blankyt oblohy a do dvou dnů (max.) přichází změna počasí. I podivná změna leckdy.

Pár fotek - můžete se přesvědčit o podivnostech, ze všech úhlů:

   

                      26.4. 2012 ČR

     

všimněte si rozpíjejícího efektu. To čistá pára neudělá, pokud v ní nejsou obsaženy jiné složky, chemické, mikročástečky hliníku apod.

Pro všetečky- foceno mimo letecký koridor civilních letedel v ČR.

A teď vám ukáži satelitní snímky, jak to vypadá ze shora:

nebo jindy...

a zase jinak....

:-) asi tak....něco shnilého je v království "dánském" , že?

 

 

                                                                                                

Z jiného "soudku".  Máme zamixovánu atmosféru a jak vyrobíme požadované počasí? Radarem!( HAARP)

Znali jste tzv. beránky na obloze? Vždy značily změnu počasí do tří dnů :-) Většinou déšť. Dnes nejsou moc vidět, protože modelují počasí uměle. Tak jeden důkaz o takových umělých beráncích :-) :

:-) Že to nejsou ti důvěrně známí bílí beránci na blankytu? Nu jasně že ne :-))) Podívejte ze SAtu jak to vypadá:

Při nich trochu i víc bolí hlava, je zvýšená únava u lidí, větší nehodovost, nepozornost apod. Aby ne, když jsou odpalovány z radarů! :-) Jak? Takhle:

Toto je ukázka odjinud: satelitní snímek zachycený nad ostrovy Prince Edwarda z března 2013. Větší je Maion, menší o. Prince Edwarda.  A je to :-) U nás radar Praha v Brdech a na Moravě Skalka- taky to uměj :-)

Teď vám ukáži po novu, manipulaci s počasím prostřednitvím radarů u nás. Je to z 15.6.2016 z ofigo strámek Meteo :-) Totiž i naše radary umí formovat počasí :-)

Vidíte ty kruhy? Vysílal-formoval :-) Pak nás nemaj bolet hlavy a těla :-) Umělé EM frekvence jsou svinstvo pro organismus.

 I slovenské radary Malý Javorník a Kojšovská Hoľa, hezky "pracují", jak si přisunují oblačnost:

 

 

Je to  info nebo dezinfo? wink

 

 

Přesto neklesajte na mysli, jsou to blbínci a doufám, že jejich plány budou zhaceny.Pokud ne - Bůh s námi! Modulují i změny proudění vzduchu nad severní polokoulí- proto "globální oteplování" a občas nějaká katastrofa ve formě tornád, záplav vody či sněhu.

Horší je kontaminace atmosféry...hliník a jiné těžké kovy co vypouští jsou jedovaté, pro vše na Zemi. A jejich plány?  Být pány nad počasím a tím nad planetou, státy a lidmi - ekonomické záměry. V neposlední řadě otrava chemií a těžkými kovy - depopulace planety.

Vše je na netu...ale stačí zvednouti občas hlavu, tak jak to dělávali naši předkové, když z oblohy odečítali předpověď počasí. I když ho dnes vyrábí uměle- dá se i tak odezírat jak bude, co zamixovali, i bez Aladina :-D  (PCprogram našich meteorologů)

Linky pro i proti : je na vás co si vyberete :-) Ale čtěte i dívejte se pozorně :-) Dnes v možnostech Photoshopu jdou udělat zázraky ze starých fotek a nejen :-) , pravda...je to na vás.  Ať uvěříte, či ne, rozhodně nedovolte strachu aby vás opanoval. Vždyť máme chemii v potravinách, ve vodě - všude... Ty nejde tak lehce vyvracet, protože jsou laboratoří a lidmi, co dělají osvětu, povrzeny. Chemtrails nejde tak lehce potvrdit ze země, spíše není "chtění" :-) Svět klamu je kolem nás, ale jedno je společné, co je lidstvo, neutuchá touha jedinců a skupin o ovládnutí všech, ve svůj prospěch. Všemi prostředky.

http://www.reformy.cz/zpravy/jak-odhalit-podstatu-chemtrails-co-kdyz-to-jsou-contrails/

http://www.svetkolemnas.info/novinky/kontroverzni-realita/1925-pilot-usaf-prinasi-svedectvi-a-zdrcujici-zpravu-tzv-chemtrails-jsou-skutecnosti

http://www.exopolitika.cz/news/edward-snowden-sokujici-pravda-o-chemtrails/

https://diskuter.wordpress.com/2016/04/10/dr-r-michael-castle-politicke-pozadie-chemtrails-modifikacia-pocasia-jedovane-latky-v-chemtrails-detailny-clanok/

https://www.technologyreview.com/s/603974/harvard-scientists-moving-ahead-on-plans-for-atmospheric-geoengineering-experiments/

 

http://www.pluska.sk/spravy/zo-zahranicia/povieme-vam-ako-je-chemtrails-su-konspiracne-teorie-naozaj-pravdive.html

https://www.theguardian.com/environment/2013/sep/19/russia-un-climate-report-geoengineering

http://svobodnenoviny.eu/putin-odsoudil-geoinzenyrstvi-a-oznacil-jej-za-monumentalni-hrozbu-proti-lidem-a-prirode/

http://dokumentarni.tv/zivotni-prostredi/proc-to-na-svet-sprejuji-why-in-the-world-are-they-spraying

 

A je to venku!! laugh

 

 

 

 

 Všímáme si - náhoda?    Počasí v září 2016

https://www.novinky.cz/domaci/413699-horke-leto-se-vrati-o-vikendu-poroste-rtut-ke-tricitce.html

Od středy 7.9.2016 (mj. počasí se vylepšilo již 5.září) očekáváme návrat slunečného a teplého počasí. "Rozprostře se nad námi oblast vysokého tlaku vzduchu a začne k nám proudit teplý vzduch a to netypicky, z jihovýchodu, z Balkánu" přiblížila Honsová.

Zatímco vloni 6. září (2015) už začalo na Sněžce sněžit, letos budou padat teplotní rekordy řekla Honsová....

Paní Honsová měla výjmečně pravdu- to asi Aladin jí řekllaugh (PC zahraniční program na předpověď počasí) Byl překonán 69 let starý teplotní rekord z podzimu roku 1947, kdy naše republika byla postižena enormním suchem a tím způsobena nouze o obiloviny aj.potraviny.

Nu a v této době tropického pozdního léta s vymetenou- doslova vymetenou oblohou bez mráčku , (bez čar "trails" od zvýšeného provozu letadal ze cvičení) se přesně kryje cvičení NATO v ČR - letecké cvičení NATO Ample Strike 2016,  které se uskuteční od 5. září do 16.září 2016.

Co asi bude následovat po skončení leteckého cvičeníčka?! Hádejtelaugh

https://www.novinky.cz/domaci/414744-meteorologove-varuji-pred-vydatnym-destem.html

Ano, vyprahlá a spálená Česká republika se dočká tolik žádaného a potřebného deště! Hned po skončení cvičeníčka cool Snad.

Že není počasí řízeno? Myslíte?coolblush

 

 

 

Řízené počasí "jinak":

 

Zamysleli jste se někdy o tvarech v přírodě? Teď pominu tvary krystalů, tvoříce horniny, např. čedič, který má tvar 4-5tiúhelníku. Ale okolo nás,  listy, rostliny, mraky, živé organismy od  virů, bakterií až po živočichy, tvary oblaků, útvary ve vesmíru.... Tam jistě neuvidíme pravé úhly :-)) Planety, hvězdy jsou kulaté, asteroidy majé oblé okraje různého organického tvaru. Viditelné pravé úhly tvarů tvoří člověk. Různé stavby, stroje apod. To člověk rád tvoří.

V pátek 19.5.2017 byla meteorology avízována změna počasí, ze slunných a teplých dní na ochlazení - větrno, kroupy, silný déšť od západu. Byl prudký pokles tlaku a celkově v noci z pátku na sobotu bylo "divno".

Tentokráte jsem jukla na Windy, grafické znázornění stavu. Velmi zajímavé a podělím se:

Obr.č.1

Celková situace nad Evropou. Znázorněno proudění vzduchu (šipečky). Od západu silný vítr a.....najednou zlom "bezvětří", který se táhne přímkou od severu k jihu přes celou střední Evropu, včetně našeho území (znázorněno modře). Tvoří pravý úhel.(zvýrazněno žlutou přímkouZe západu na východ velmi silný vítr, který se "jakoby" zastaví v přímce mnoha tisíců km a utvoří pravý úhel s přímkou na jihu.( možný přirozený předěl.Alp)Z jihu "možná" Alpy dělají horizontální přímku ale co dělá vertikální přímku?!! Tam není žádné pohoří které by formovalo proudění vzduchu!

Za oblastí větru je bezvětří (modře na mapě)  a za ním je proudění vzduchu (větru) z jihovýchodu na severozápad (opačný směr). Ptám se: "Co je onou zónou bezvětří? Co jí tvoří a jak??! Do pravého úhlu?surprise

To je proudění vzduchu-větru. A teď se podíváme na oblačnost-mraky.:

Obr.č.2

Tady vidíme z dalšího spektra na Windy oblačnost-mraky, jak táhnou ze západu na východ. Co nevidíme?cool Tvoří pravý úhel! (vyznačeno žlutě) Ahááá, i mraky nám tvoří tisíce km do pravého úhlu?!surprise Jakápak "překážka"  je zformovala?cool

Nejsem odborník na atmosférické jevy, ale tohle by mě fááákt zajímalocheekylaugh

Teď si dáme celkovou situaci nad Evropou z náhledu krasotvarů proudění vzduchu:

 

Obr.č.3

Větrný bubák laugh Šprýmařicoollaugh

Tady vidíte, vše je hra. Poručíme větru dešticheeky Uděláme uměle sucho, tam, kde se nám znelíbí, utopíme oblasti kde chceme, zničíme úrodu kde a kdy chceme!frown Vše je hra psychopatů.cool

Aby si psychopati mohli hrát, musí do ovzduší stříkat miliony tun těžkých kovů (pro vodivost), zvýšit grilování (FM) a to vše ku prospěchu KOHO?!! Odpovězte si sami...

Přidám další obrázky  z Eosdis Worldwiew (NASA) z 19.6.2017:

cheeky

nebo zde: (všimněte si chemtrailsových čar v "postižené oblasti" Itálie) :

frown

Stále se vedou světové konference, debaty vědců o klimatických změnách, kde s vážnou tváří horují že za vše může člověk - zvýšením tzv. skleníkových plynů a nabádají, ba i nařizují jejich snižování pod trestem sankcí, čímž nepřímo buzerují jednotlivé státy světa, straší a burcují, ale nikde nikdy jsem neslyšela, že by si - nám - přiznali PRAVDUenlightened Kašpárcicheeky Přitom je počasí celoplanetárně uměle řízeno! Žijeme v období absurdit, vyvolávání strachů a terorusadKam se to lidstvo ubírá? Přes svoji chamtivost a nabubřelost zničí svět, samo sebe. Jedno staré moudré přísloví říká: "Kdo chce víc, nebude mít NIC!" cheekyBohužel, nikdo, ani my, kteří zde žijeme v nevědomosti. Je to jeden z dílů zkázy civilizace (politiku jako takovou vynechávám, byť ona je tím největším nástrojem-špínou a jádrem)

Dle mě, je pro Evropu, hlavně střední a východní (ČR), vyhlášeno mocnými - sucho a zmar. I to j e "politika". (stačí dlouhodobě sledovat vodní srážky nad Evropou) Vysoké, nepřirozené teploty lidi ohlupují a ničí. Nejsme zvyklí na subtropické klima. Nemáme zavedy polední siesty, zvýšená nehodovost v tyto dny, zvýšené zdravotní problémy lidí a i úmrtnost, to je daň, za "hrátky" psychopatů co řídí svět. Příroda se mění, tu kterou jsme znali-umírá.sad

Quo vadis?

PS: nejsem žádný ekoteroristalaugh Jsem pozorovatel.

 

 

                                                                                                                  

 

 

Ranní okno wink

Je ráno, konec srpna (2017). Probouzím se pohledem na blankytnou modř ranní oblohy. Je vymetýno a slibuje to slunečný den. Dívám se na krásný kontrast zeleně stromů s nebeskou modří.

Co popíšu se děje během pár minut, spíše jedné, max dvou minut. ( v rychlém sledu) S úžasem pozoruji ten umělý jev a lituji, že nemám po ruce foun, abych to nafilmovala, nebo udělala soubor foteksadZatím se podělím slovně a zkusím si počíhat aspoň na meteorologické mapy, zda tento jev zachytily- né proto že by nemohly, ale proto, že jsou zveřejňovány s časovým odstupem a po několikahodinové sekvenci.

Na jasné obloze se začal tvořit mlžný opar - jen flek. Záhy houstne a přechází do útvarů vln- pravidelných brázd které formují a zahušťují onen mlžný flek. Brázdy se zahušťují a vznikají "umělí beránci" - to během jedné minuty!!  Jasně vidím že "grilované území" je rozsáhlejší, ale jasně se rýsuje jen tam, kde sráží vzduchovou vlhkost do mraků.

Během druhé minuty se divadelní scéna rychle mění. Vytvořené oblačné brázdy se zvětšují a uskupují do kup, které se také zvětšují a houstnou. Ozařování frekvencí ustalo a během cca dvou minut jsou mraky, načechrané bílé mraky, tvoříce jakési nepravidelné beránky. Vstanu a vyběhnu na terasu, abych se podívala na oblohu kolem celkově. Ano, na celým územím jsou už obláčky jasně bílé....do dalších 5ti minut se utvořila z nich oblačnost která pokryla oblohu kam oko dohlédne, Na obzoru jihu oblačnost se rozpíjí a dostává šedou barvu. Začíná "krýt" slunce oparem. Ano slunce svítí, ale přes mlžný opar a vzniklou oblačnost, jeho svit není už jasný, jak tomu bylo před "divadlem".

Toto ranní pozorování je mé druhé, v tomto létě. Přes noc se vyjasní, pak je ranní blankyt, který se během pár minut změní na oblačnost.cheeky Podotýkám že je bezvětří! Nehne se lístek.

Celkově tyto dny je vysoká vzdušná vlhkost, je parno, dusno, prádelna. (Nakonec to naši meteorologové avízovali- bude teplo a vlhko).

 

Při ranním čaji se dívám na net. Musím se usmívat, to Orgonet mi zodpovídá mnohé otázkysmiley

(týdny nedává příspěvky, odmlčel se a najednou- odpoveďlaugh) ►

 

http://orgo-net.blogspot.cz/2017/08/vody-je-dost-ale-nemuze-sama-padat.html#more

nebo zde:

http://orgo-net.blogspot.cz/2017/08/umele-vyrobene-boure-18-8-2017.html#more

 

 

čekám na meteosnímky zda...

Kdo si počká, ten se dočkálaugh tak zde jsou snímky:

Po 8mé ranní začlo na Moravě:

pak to začlo v Čechách okolo 9té ráno- co jsem viděla:

A za hodinu poté výsledek oblohy:

 

Kdo si všímá, vidí, kdo chce, porozumí, jen je z toho ouzkofrown Největší podvody, habaďůry a nekalosti, co lidé páchají, dělají neskrytě. Je na očích, schválně, protože si toho většina nevšimne a tím to považují na "normální" jev kolem sebe. Samozřejmě, všichni pociťujeme důsledky, ale koho by to napadlo, že?cheeky Ta jejich drzostlaugh

Lidé jsou utupělí cinkrlátky konzumu, sužuje většinu existenční stres a proto jsou jsou zalezlí ve své ulitě a tiše čekají, odkud, která bota na ně šlápne a ulitu jim rozbije tiše doufajíc že to přežijou. Pak ovšem, bude konec. Jako se šnekem.

*****************************************************************************************************

 

Teď z jiného pohledu to stejné, co mnohdy pro spěch nevidíme:

Z české přírody mizí motýli. Ničí je mírné zimy, hnojina i direktivy...

Tak zní titulek novinách. ►http://zpravy.idnes.cz/z-prirody-mizi-motyli-ochrana-ohrozenych-druhu-f5b-/domaci.aspx?c=A170818_100854_domaci_mav

Myslíte? Že je to JEN hnojivy, mírnou zimou?cool Mě to nepřijde, jsou to spojené nádoby. Nemizí jen motýli, ale i vosy a sršně, brouci a hmyz vůbec. Nemám ráda hmyz, ale vím, že je užitečný a bez něho bychom nepřežli ani my. Každá katastrofa, na které se podílí člověk, začíná nenápadně, jakoby skrytě pro mnohésad

Pamatuji si louky plné motýlů různých barev, těch modrásků!! Měli zde místo, u mokré louky, a v zamokřené trávě cesty jich bylo vždy modrosmiley Mě, jako dítě, to fascinovalo. Dnes, i když louka je stejná, i ne-hospodaření na ní stejné jak před lety, nikde motýleksad. Kdo z vás v posledních letech viděl hejna motýlů v přírodě? Pamatujete těch bělásků a žluťásků? Mraky.smiley Včera jsem pozorovala jednoho žluťáska, osamoceného, po dlouhé době.

Škoda jich. Aspoň si toho všímají biologové a jejich upozornění se občas najde v tisku v posledních sloupcích zpráv, jen tak mimochodem.

 

                                                                                                                                                    

                                                                                          

 

 

 

 

             

 

 

 

                                                                                                          

                                                                                                                              

 

                                                                                                    

Čistá energie slunce

Jeden malý fragment že by to šlo a spávným směrem i jinde:

 

Most přes železnici funguje zároveň jako městský park

Zajímavý a příjemně řešený most navrhli architekti ze studia Benthem Crouwel Architects v holandském městě ‘s-Hertogenbosch v Severním Brabantsku. Chodci i cyklisté jej spíše než jako standardní most vnímají jako park vyzdvižený do výšky a překlenující železniční trať.

Most nazvaný Paleisbrug je 250 metrů dlouhý a deset metrů široký, takže v centru města vznikla parková zóna o ploše 2500 m2.

Nabízí hezký výhled na nedalekou přírodní záplavovou oblast Gement a je rozdělen do čtyř dvoumetrových pruhů, které slouží zároveň jako chodníky, a zároveň jsou na nich umístěny i záhonky s květinami.

Hlavním stavebním materiálem je povětrnostním vlivům odolná ocel. Její povrch byl uměle zkorodovaný a podle autorů projektu se koroze bude dále materiálem šířit rychlostí půl milimetru do hloubky za každé století.

Architekti proto prý navrhli ocelovou konstrukci o jeden milimetr silnější (každá část bude korodovat vždy ze dvou stran) tak, aby mohli zaručit minimálně sto let bezchybného provozu mostu.

Kromě zeleně je na mostě umístěn i velký solární kolektor. Myšlenka jeho implementace přišla jako doprovodný nápad k potřebě zajistit pravidelné odtávání sněhu a ledu v zimních měsících.

Solení nepřicházelo v úvahu, neboť sůl by narušovala materiál mostu a ničila rostlinstvo. Proto architekti přišli s trvale udržitelným řešením.

Most funguje jako obří solární kolektor, který přes léto nastřádá tolik tepla, že to vystačí nejen na ohřívání jeho povrchu v zimě, ale stihne ještě zásobovat energií blízké okolí.

 

Moje poznámka pod čarou ► -----------------------------smiley

Místo zběsilých ploch voltaických elektráren v krajině, na úrodné půdě, zakomponovat tyto do různých staveb, již existujících, nebo nově navrhovaných ke stavbě. Vidíte, že to stavbu nehyzdí, ničemu to nepřekáží a hlavně- nazabírá to úrodnou půdu, kterou budeme ještě potřebovat!

Nová cesta myšlení a života na planetě- co nejméně jí rabovat, ničit pro svoje pohodlí, ale hlavně pro velký finanční zisk jednotlivců na úkor celé společnosti. Časem technicky zdokonalit, aby zabíraly panely menší plochu s větším výkonem a svým složením aby byla více ekologicky čistá jejich likvidace.

Např mostní konstrukce dálnic, silnic s touto technologí-pro začátek. Ve městech chodníky, ulice..... nu snad jednou na to lidé přijdou :-) V té budoucí společnosti...

 

PS:

Máme první vlašťovku i v ČR - technologii nezastavíš laugh

Střešní tašky, šindele na RD.

Tak tedy švýcarská technologie u našich výrobců:

http://www.ekobydleni.eu/solarni-energie/ceska-firma-nabizi-solarni-stresni-tasky

http://bydleni.idnes.cz/solarni-tasky-fotovoltaicke-panely-solarni-energie-fyl-/stavba.aspx?c=A160718_113811_stavba_web

 

 

 

Hra s kamínky smiley

 

 

 

                                                                                                           

 

                                                                                     Tornáda v ČR?

 

Kdo by v minulosti, pár desítek let dozad, pomyslel, že naše území, České republiky, uprostřed Evropy, v mírném podnebním pásmu, bude atakováno tornády jako tomu bylo dosud jen ve středním území USA? Asi nikdo...

...viděla jsem nad vrcholky hor, jak se zlověstně táhnou modročerná mračna, ze tří stran a roztahují se po celé obloze. "Musíme dolů, rychle" křikla jsem. Utíkali jsme dolů po cestě, do údolí. Obrátila jsem se za sebe a na obloze se začly dělat tromby, jedna, dvě., tři, čtyři. V úžasu jsem se dívala na tento jev, v Čechách nevídaný-neslýchaný. Začala průtrž, potoky vody se valily z kopců. Rychle jsme zaběhli do polorozbořeného kamenného stavení, asi bývalé stodoly, ukryté v náletech. Intuice velela - rychle se ukrýt....

 

Pár desítek let poté - realita : rok 2001 - 2015,2016

 

http://www.tornada.cz/tornada-v-cr/https://www.novinky.cz/domaci/236956-cesko-v-utery-zasahlo-nekolik-tornad.html

Meteorologové varují, že Německo musí s bouřemi a i s tornády počítat do pátku.

https://www.novinky.cz/domaci/206939-rakovnickem-se-zrejme-prehnalo-tornado.html

 

 

Myslíte, že je to normální stav? Ne, není..už nic nebude "normální", budou velké výkyvy počasí, to co Evropané dosud neznali... Lidé mění uměle Svět, bohužel blbě.

 

Nakonec jedno glosování čtenáře iDnes z Libereckawink

To dotvrzuje, že nebudu blázen, když mám podobný poznatek, ani netrpím "staromilstvím" jak zmiňuje pisatel o sobě.smiley Možná jediná chybička je, že naše paměť se měří na desítky, nikoliv stovky let. Možná jsme citlivější k výkyvům počasí protože žijeme ve stresu - každodenního existenčního stresu, z blbnutí našich i celosvětových politiků, zrychlení doby a nároků na nás. Ale je pravda, že některé "úkazy" tu nebyly. (viz tornáda)

http://liberec.idnes.cz/pocasi-boure-vedro-horko-lijaky-klima-glosa-stransky-p0k-/liberec-zpravy.aspx?c=A160626_113526_liberec-zpravy_epstj

 

Ukázka z jedné diplomky na téma vichřice a jiné úkazy v ČR z historického měření a záznamů: ►https://is.muni.cz/th/67647/prif_m/DIPLOMOVA_PRACE.txt

Např. statistika jedné mnichovské pojišťovny dokládá, že mezi léty 1950-1959 a 1990-1999 vzrostl počet velkých přírodních katastrof asi 4x , ekonomické ztráty 14x a ztráty pojišťoven 15x surprise

Pro objektivitu trochu statistik z Českého hydrometeorologikého ústavu ►http://portal.chmi.cz/historicka-data/pocasi/historicke-extremy


 

 

 

 

Co je člověk člověkem, vždy toužil létat jako pták...novodobí Ikarusové BASE jumpers:

 


Tak jako Ikarius se nechal unést euforií letu a přes varování otce se přiblížil slunci, jenž mu rozhřálo vosk na jeho perutích a zřítil s dolů...tak i to hrozí zde:

 

 
Ale krása letět :-) Tož dobrý vítr bez turbolencí yes
 
 
 

Návrat Široka smiley

 

 
 


https://vesmir.cz/cz/on-line-clanky/2018/02/navrat-siroka.html?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu